۲۰ راز موفقیت برای کارآفرینان جوان و مشتاق مدیریت

نویسنده: Sujan Patel

اگر شما هم هنوز راهی را که بتواند برای پیدا کردن کسب‌وکار شخصی اتان به شما کمک کند پیدا نکرده‌اید در این مقاله ۲۰ نکته کاربردی از کارآفرینان جوان و الهام‌بخش ارائه شده است که به شما برای شروع کار کمک می‌کند.

۱) خود را به چالش بکشید و دائماً بیاموزید. ریچارد برانسون می‌گوید بزرگ‌ترین انگیزه او این است که خود را به چالش بکشد. او زندگی را مانند یک دوره تحصیل دانشگاهی بلندمدت می داند که در آن هر روز چیز‌های جدید بیاموزید. شما نیز می‌توانید!

۲) کاری را که به آن اهمیت می‌دهید انجام بدهید. هیچ شکی نیست که شروع یک کسب‌وکار زمان زیادی نیاز دارد. استیو جابز عنوان کرده که تنها راه رسیدن به رضایت از زندگی شخصی و فردی این است که کاری را انجام بدهید  که یقینا به آن ایمان دارید. 

۳) ریسک پذیر باشید. ما هرگز نمی‌توانیم شاهد نتیجه و خروجی تلاش‌هایمان باشیم، بدون آنکه شروع به کاری کرده باشیم.  جف بزوس، موسس آمازون می گوید بهتر است این نکته را بدانیم که نباید هرگز از شکست احساس پشیمانی کرد ولی جداً باید از عدم تلاش احساس شرمساری و پشیمانی کرد.

۴) به خود ایمان داشته باشید. جمله معروف هنری فورد این است؛ «چه اینکه شما فکر ‌کنید می‌توانید کاری را انجام دهید یا نمی‌توانید ، دقیقا درست فکر کرده‌اید». وقتی که ایمان دارید می‌توانید موفق شوید دقیقا راه‌هایی را برای رسیدن به هدف و موفقیتتان و کنار زدن موانع پیدا خواهید کرد و اگر فکر کنید که نمی‌توانید کاری را انجام بدهید پس شما صرفا بهانه‌هایی برای انجام ندادن آن پیدا خواهید کرد.

۵) چشم‌انداز داشته باشید. موسس و مدیرعامل شرکت Tumblr بیان کرده است کارآفرین کسی است که هم چشم‌انداز و هم آرزوی رسیدن به آن را دارد. درتمام مواقع یک چشم‌انداز واضح و مشخص داشته باشید.

۶) افراد خوب پیدا کنید. رید هافمن، بنیان‌گذار لینکدین تأکید می کند که سریع‌ترین راه برای اینکه خودتان را تغییر دهید این است که به کسانی که پیش‌تر در راهی بوده‌اند که شما می‌خواهید باشید، متکی شوید.

۷) با ترس‌ها روبه‌رو شوید. غلبه کردن به ترس کار آسانی نیست، اما باید انجام شود. آریانا هافینگتون کارآفرین صاحب‌نام و نویسنده معروف آمریکایی-یونانی و یکی از بنیان‌گذاران و سردبیر فعلی هافینگتون پست، در این باره می‌گوید: بی‌باکی مانند یک ماهیچه است و هرچه بیشتر کار کند قوی‌تر خواهد بود.

۸) اقدام کنید.  جهان پر از ایده‌های زیاد و بزرگ است، اما موفقیت تنها با عملی کردن این ایده‌ها به وجود می‌آید. والت دیسنی گفت که ساده‌ترین راه برای شروع، ترک حرف و آغاز عمل است و به درستی که این برای موفقیت شما لازم است . بسیار اهمیت دارد.

۹) زمان. هیچ‌کس بلافاصله و یک شبه به موفقیت نمی‌رسد و همه در شروع، یک تازه‌کار هستند. همان‌طور که استیو جابز اشاره کرده است: «اگر شما با دقت به همه چیز نگاه کنید، پی می‌برید که بسیاری از موفقیت‌های یک‌شبه زمان زیادی برای آن طول کشیده است.» از اینکه از زمان در شرکت خود سرمایه‌گذاری کنید، نترسید.

۱۰) انرژی خود را مدیریت کنید نه زمان را. انرژی شما نحوه استفاده شما از زمان را محدود می‌کند، پس هوشمندانه آن را مدیریت کنید.

۱۱) یک تیم بزرگ برای کسب و کارتان بسازید. هیچ‌کس در یک کسب‌وکار به تنهایی موفق نمی‌شود و حتی کسانی که تنهایی تلاش کرده‌اند به یک تیم بزرگ خواهند باخت. تیم بزرگ خود را تشکیل دهید تا موفقیت خود را تقویت کنید.

۱۲) اشخاص مناسب استخدام کنید.  هنگامی که تیم خود را می خواهید بسازید، افرادی را با شخصیت‌ها و ارزش‌های خود استخدام کنید. شما همیشه می‌توانید مهارت‌ها را به اشخاص آموزش دهید اما شما نمی‌توانید ارزش‌های کسی را متناسب با شرکت خود تغییر دهید و این واقعیت است.

۱۳) برای افزایش سرمایه خود با دقت برنامه‌ریزی کنید. ریچارد هاروک، یک سرمایه‌گذار خطرپذیراست اما این توصیه را برای کارآفرینان آینده دارد و می‌گوید: «افزایش سرمایه همیشه بسیار سخت‌تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید و معمولا زمان بیشتری می‌برد. پس برای آن برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

۱۴) اهداف خود را بشناسید. رایان آلیس، یکی از ‌بنیانگذاران iContact گفته است که هدف نهایی در ذهن شما، هر روز تضمین می‌کند که با کار و تلاش کردن به سمت هدف خود رفته و به آن برسید. هر روز باید اهداف خود را در ذهن مرتب و مرور کرده و مدام آنها را به خود یادآوری کنید .

۱۵) از اشتباهات درس بگیرید. بسیاری از کارآفرینان به این اشاره کرده اندکه اشتباهات ما بهترین معلمان ما هستند.  زمانی که شما بر اثر اشتباهاتتان درس بگیرید حتی اگر در ابتدا شکست خورده باشید به موفقیت نزدیک‌تر و به سوی آن حرکت می‌کنید.

۱۶) مشتری خود را بشناسید. از نظر دیو توماس، بنیان‌گذار Wendey شناختن مشتری یکی از سه عامل موفقیت است. اگر آنهایی را که بهتر می‌توانید به آنان خدمت رسانی کنید بشناسید، سپس شما قادر به ارائه راه‌حل‌هایی که آنان نیاز دارند، خواهید بود.

۱۷) از شکایات بیاموزید. بیل گیتس گفته است که ناراضی‌ترین مشتریان شما می توانند بزرگ‌ترین منابع یادگیری شما باشند. به مشتریان ناراضی اجازه دهید که بگویند حفره‌های خدمات شما چیست.

۱۸) در ازای پولی که مشتریان می‌دهند از آنها بپرسید.  شما باید به‌طور مستقیم از مشتریان خود بازخورد کار خود را بگیرید و سپس به آنچه آنها می‌گویند با دقت گوش کنید.

۱۹) عاقلانه خرج کنید.  وقتی که شما پولی را در کسب‌وکار خود خرج می‌کنید مراقب باشید که این خرج کردن برای چیست و عاقلانه باشد. خرج‌کردن سرمایه‌ها برای کارهای احمقانه و تمام کردن پول‌ها بسیار ساده است.

۲۰) صنعت خود را بشناسید.  تونی هسیه، بنیانگذار زاپوس می‌گوید: «بازی‌هایی که آنها را نمی‌فهمید انجام ندهید حتی اگر ببینید که افراد زیادی در حال پول درآوردن از آن هستند. به یاد داشته باشید که درک شما از صنعت، کلیدی برای داشتن موفقیت است.»

این ۲۰ راهنمایی از کارآفرینانی که پیش‌تر به موفقیت رسیده‌اند، می‌تواند شما را بسیار ساده‌تر در راه رسیدن به راهنمایی کند.

 

 


گروه مقاله: اقتصادی تاریخ درج: 1394/09/10 تعداد بازدیدکننده: 1135