لیست مقالات در ماه شهریور

عنوان:
تاریخ:
تعداد موارد یافت شده: 12
 • چرا زود خسته می‌شوم؟
  تاریخ: 1393/06/01گروه: علمی پژوهشی
 • تاریخچه‌ تعاون و تعاونی
  تعاونی‌ها در صورتی که از نطر افقی و عمودی با یکدیگر به انسجام لازم دست یابند، می‌توانند از مزیت‌های فراوانی برخوردار گردند. آنها به خصوص می‌توانند با دیگر بنگا‌ه‌های تعاونی که آنها دارای پیوندهایی هستند ارتباط برقرار کنند.. از جمله: تعاونی‌های ماهیگیران، کارگری و تولیدی، خدمات مالی و تعاونی‌های اعتبار و پس‌انداز، بخش مسکن، خدمات عمومی، بیمه (تأمین اجتماعی- خدمات درمانی)، تعاونی‌های فعال در عرصه آموزش مدارس، دانشگاه‌ها و غیره...
  تاریخ: 1392/06/30گروه: اقتصادی
 • بازاریابی چیست؟
  بازاریابی همان تبلیغات نیست! بازاریابی ارایه محصول یا خدمت مناسب در بازار مناسب با قیمت مناسب است
  تاریخ: 1392/06/30گروه: اقتصادی
 • آشنایی با نفت برنت
  نفت برنت که بزرگترین دسته از دسته‌بندی‌های نفت خام است؛ ترکیبی از نفت استخراج شده از میدان نفتی برنت و نینان در دریای شمال است که از طریق شبکه خط لوله به پایانه نفتی سالوم وو، بزرگ‌ترین بندر صادراتی دریای شمال، در بریتانیا انتقال می‌یابد و در آنجا بارگیری می‌شود.
  تاریخ: 1392/06/24گروه: اقتصادی
 • ضریب جینی چیست؟
  مقاله، مقاله اقتصادی، ضریب جینی، آشنایی با ضریب جینی، ضریب جینی چیست، مفهوم ضریب جینی، تعریف ضریب جینی، تعریف مفهوم ضریب جینی، شرح ضریب جینی، محاسبه ضریب جینی
  تاریخ: 1392/06/24گروه: اقتصادی
 • آشنایی با خصوصی سازی
  مفهوم خصوصی سازی شامل دو حوزه خصوصی و عمومی است که معنای آن تحول و نقل و انتقال دارایی ها ،تصدی ها و مدیریت ها بین این دو عرصه است.
  تاریخ: 1392/06/23گروه: اقتصادی
 • تعریف تولید ناخالص ملی
  لغت "تولید ناخالص ملی" از پرکاربردترین لغات عرصه سیاستگذاری عمومی است. معنای این لغت عبارت است از مجموع ارزش پولی کالاها و خدمات نهایی تولید شده در یک سال معین با استفاده از عوامل تولیدی که متعلق به شهروندان یک کشور می باشد.
  تاریخ: 1392/06/23گروه: اقتصادی
 • تورم چیست
  از چندین سال قبل نوسانات نرخ تورم با واکنش فوری افکار عمومی مواجه بوده است. به همین دلیل دولت‌های مختلف بر تلاش بر کاهش نرخ تورم، تاکید دارند البته با نگاهی گذرا به تورم سال‌های مختلف نمی‌توان در ایران دولتی را نام برد که در مهار نرخ تورم یا تک رقمی کردن آن، موفق بوده باشد. با وجود اینکه نرخ تورم، واژه‌ای آشنا برای عموم شهروندان است، اما بی‌گمان اکثر آنان از نحوه محاسبه نرخ تورم آگاه نیستند. مطلب ذیل نگاهی گذرا به نحوه محاسبه نرخ تورم از سوی بانک مرکزی دارد.
  تاریخ: 1392/06/20گروه: اقتصادی
 • اصل 44 قانون اساسی
  اجرای این سیاست‌ها مستلزم تصویب قوانین جدید و بعضاً تغییراتی در قوانین موجود است؛ لازم است دولت و مجلس محترم در این زمینه با یکدیگر همکاری نمایند.
  تاریخ: 1392/06/20گروه: اقتصادی
 • آشنایی با مالیات بر ارزش افزوده
  مالیات بر ارزش افزوده یک نوع مالیات چند مرحله‌ای است که در مراحل مختلف زنجیره واردات، تولید و توزیع براساس درصدی از ارزش افزوده کالاهای فروخته شده یا خدمات ارائه شده در هر مرحله گرفته می‌شود.
  تاریخ: 1392/06/19گروه: اقتصادی
 • آشنایی با بیماری هلندی
  واژه بیماری هلندی در سال ۱۹۷۷میلادی توسط مجله اکونومیست برای توصیف رکود بخش صنعتی در هلند بعد از کشف گاز طبیعی در دهه ۱۹۶۰ استفاده شد.
  تاریخ: 1392/06/09گروه: اقتصادی
 • انتخاب گردشگری به عنوان یک عامل توسعه
  طی نیم قرن گذشته، گردشگری به یکی از قدرتمندترین و در عین حال بحث برانگیزترین نیروهای اجتماعی- اقتصادی تبدیل شده است. از آنجا که افراد بیشتری به توانایی، ابزار و آزادی برای سفر دست یافته اند، نه تنها گردشگری به صورت فراینده ای مردمی شده، بلکه مقیاس و گستره ی آن نیز به طور اجتناب ناپذیری رشد کرده است.
  تاریخ: 1392/06/01گروه: علمی پژوهشی