آرشیو گروهی
آرشیو ماهیانه

فریب تبلیغات دروغین این نوع مرغ را نخورید

فریب تبلیغات دروغین این نوع مرغ را نخورید

محمد یوسفی گفت: برآوردهای کارشناسی وزارت جهادکشاورزی نیز گویای قیمت واقعی هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم بین ۷ هزار تا ۷۵۰۰ تومان است.

 

رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز هر کیلوگرم مرغ زنده به قیمت 4 هزار تا 4300 تومان در محل مرغداری های کشور به فروش رسید.

 

وی اظهار داشت: این درحالیست که هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم در میادین میوه و تره بار با نرخ 5890 تومان عرضه می شود.

 

وی با بیان آنکه به طور معمول قیمت گوشت مرغ در خرده فروشی های سطح شهرها به تناسب مناطق بالای شهر و پائین شهرها متفاوت است، افزود: بنابراین هم اکنون این محصول با نرخی بین 6 هزار تا 6300 تومان در خرده فروشی ها عرضه شود.

 

وی گفت: برآوردهای کارشناسی وزارت جهادکشاورزی نیز گویای قیمت واقعی هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم بین 7 هزار تا 7500 تومان است.

 

یوسفی دلیل روند ترقی نرخ گوشت مرغ را افزایش تقاضا دانست و گفت: هم اکنون قیمت هرکیلوگرم مرغ منجمد از سوی شرکت پشتیبانی امور دام به قیمت 5500 تومان به فروش می رسد که فردا طی جلسه ای قیمت گوشت مرغ برای ایام ماه مبارک رمضان از سوی این شرکت تعیین تکلیف خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: انتظار می رود برای متعادل سازی قیمت گوشت مرغ در بازار شرکت پشتیبانی امور دام دیرتر وارد عرصه بازار شود.

 

وی با تاکید بر اینکه از لحاظ کیفیت تفاوتی بین مرغ گرم و مرغ منجمد وجود ندارد، افزود: در برخی موارد تولید مرغ منجمد نسبت به مرغ گرم از کیفیت بالاتری به لحاظ شرایط تولید و نظارت برخوردار است.

 

** فریب تبلیغات مرغ ارگانیک و سبز را نخورید

 

رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره تبلیغات اخیر عده ای فریبکار درباره عرضه گوشت مرغ سبز و ارگانیک در درب منازل، افزود: به هیچ عنوان در کشور مرغ ارگانیک تولید نمی شود و تنها در برخی از فصول سال به دلیل کاهش بروز بیماری های طیور، برخی واحدهای صنعتی از آنتی بیوتیک استفاده نمی کنند بنابراین مرغ عاری از آنتی بیوتیک در کشور موجود است.

 

وی تاکید کرد: البته عرضه مرغ عاری از آنتی بیوتیک تحت عنوان مرغ سبز باید گواهی سلامت عاری از آنتی بیوتیک سازمان دامپزشکی کشور را داشته باشد.

 

یوسفی با تاکید بر اینکه تمام مرغ های تولیدی کشور سبز است و مرغ زرد وجود ندارد، افزود: در صورتی که روی بسته بندی مرغ سبز لیبل تائیدیه سازمان دامپزشکی کشور وجود نداشته باشد این عمل کلاهبرداری است و انتظار می رود با متخلفان برخورد قانونی شود.

 

وی گفت: برای جلوگیری از سوءاستفاده متخلفان بهتر است سازمان دامپزشکی کشور برای آگاهی مردم مشخصات خرید مرغ سبز را اعلام کند.

 

به گفته وی، در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت مرغ با عناوین مرغ سبز و ارگانیک با قیمتی بین 10 هزار و 500 تا 12 هزار تومان به فروش می رسد.

 

 


مرجع خبر: خبرگزاری دانشجو گروه خبر: پزشکی و سلامت تاریخ درج: 1394/03/23 تعداد بازدیدکننده: 320