آرشیو گروهی
آرشیو ماهیانه

بزرگترین مبل تمام چوب دنیا

بزرگترین مبل تمام چوب دنیا نام و نام خانوادگی: مبلمان سلامی
نام شرکت: مبلمان سلامی
زمینه فعالیت: مبلمان
وب سایت: http://www.moblesalami.com
ایمیل: info@moblesalami.com
گروه: مبلمان

مبل سلامی یکی از معروفترین برند های ایرانی در زمینه مبلمان ، سرویس خواب ، کنسول ، ویترین و غیره می باشد که با مبلمان خارجی مانند برندهای ایتالیایی و ترک قابل مقایسه و رقابت است.

در خصوص این برند از طرف سایت تجانت به نمایشگاه مبل سلامی در یافت آباد – بازار خلیج فارس رفتیم و با حمید سلامی صحبت کردیم :

  • آقای سلامی خودتان را بیشترمعرفی کنید و بگوئید برند مبل سلامی از چه سالی تأسیس شده است؟

من حمید سلامی به همراه برادرم در حال حاضر این برند را مدیریت می کنیم . من از 15 سال پیش که دیپلم گرفتم با اینکه در دانشگاه در رشته مدیریت صنعتی قبول شدم از ادامه تحصیل صرفنظر کردم و وارد این شغل شدم که پدرم آن را در سال 1360 تأسیس کرده بود. و از آن تاریخ در خصوص گسترش و توسعه مبل سلامی در زمینه طراحی، تولید و فروش محصولات در داخل و خارج از کشور تلاش نموده ام.

-  آقای سلامی نظرتان در خصوص حضور در سایتهای اینترنتی و کلاً فضای مجازی چیست؟

حمید سلامی که اطلاعات زیادی در زمینه تجارت الکترونیک و فضای مجازی دارد اظهار کرد که ما جزء اولین برندهایی هستیم که سایت اینترتی درست کردیم . ایشان می گوید که من مرتب از طریق کامپیوتر یا تبلت یا گوشی موبایل آنلاین هستم و از اطلاعات مربوط به کارم استفاده می کنم و علم خود را در زمینه این صنعت بروز می کنم تا از رقبای داخلی و خارجی عقب نیفتم.

حمید سلامی حضور در فضای مجازی را در معرفی محصولات و پیشرفت کارشان بسیار موثر می داند و اظهار می کند که مشتریان زیادی را از این طریق جلب نموده و فروش خود را افزایش داده اند.

حمید سلامی گفت که ابتدا باور نمی کردم که حضور درسایتهای اینترنتی تا این حد جواب بدهد اما پس از اینکه در سایت های مختلف وارد شدم دیدم نسبت به هزینه اندکی که دارد بازده بسیار خوبی داشته است بطوریکه مثلاً پس از حضور در همین سایت تجانت در کمتر از یک ماه گذشته 5 تا 6 مشتری داشته ام و هر روز این را بیشتر باور می کنم که چقدر موثر است.

  • در زمینه خلاقیت و طراحی تولیدتان چه برنامه ای دارید؟

او گفت : جهت طراحی ، مهمترین چیز نظر مشتریانمان است که با تغییراتی که مایلند در شکل مبل بدهند مثلاً تاج آن  یا اندازه یایه اش را تغییر بدهند یا انتخاب پارچه و غیره استفاده می کنیم و با توجه به در خواست آنها و نیز در خواست نمایندگی هایمان در شهرستانها محصولاتمان را طراحی می کنیم و شاید باورتان نشود که طراحی را فقط من با برادرم انجام می دهیم.

در زمینه خلاقیت باید بگویم که مبل سلامی بزرگترین مبل جهان را ساخته است که 4 متر ارتفاع دارد و در گوگل هم اگر بزرگترین مبل جهان را سرچ کنید پیدا می کنید و در پی آن هستیم تا آن را در گینس ثبت نمائیم. من چند سالی بود که می خواستم بزرگترین کاناپه جهان را بسازم و آن را در فرودگاه امام بگذارم که بعد منجر به ساختن بزرگترین مبل جهان شد و پس از ثبت آن در گینس بزرگترین کاناپه جهان را نیز خواهم ساخت.

  • فکر می کنید مهمترین چیزی که برند سلامی  رعایت کرده که منجر به معروفیت  و اعتبار آن شده است چیست؟

حمید سلامی می گوید مهمترین فاکتوری که ما از ابتدای کارمان رعایت کرده ایم کیفیت محصولاتمان است که دقیقاً همانی را که به مشتری قول می دهیم در کیفیت کارمان رعایت می کنیم و مورد دیگر برخورد دوستانه ، محترمانه و صمیمی با مشتری است .

مورد دیگر خدمات بعد از فروشمان است بطوریکه مثلاً اگر مشتری از ما سرویسی خریده و پس از دوسال صندلی آن زمین خورده و شکسته باشد خیلی راحت آن را برایش تعمیر می کنیم یا اگر مشتری مدتی پس از خرید از ما  بخواهد مثلاً دو عدد صندلی به سرویسش اضافه کنیم با روی باز برایش انجام می دهیم در صورتیکه برای ما سود مادی  ندارد اما به دلیل ارزشی که برای مشتری قائلیم انجام می دهیم و این به اعتبار ما می افزاید.

  • فکر می کنید امروزه مدیریت در پیشرفت کارتان چقدر موثر است و آیا سعی می کنید از الگوهای مدیریتی موفق استفاده کنید.

 

-حمید سلامی می گوید مدیریت بسیار موثر است و امروزه مدیریت سنتی دیگر جواب نمی دهد و می بایست علم  خود را به روز کنیم مثلاً ما در همایش های مدیریتی شرکت می کنیم مانند همایش برایان تریسی و با مثال های مختلف نحوه مدیریت جدید را یاد می گیریم و استفاده می کنیم.

  • چشم انداز کارتان را برای آینده چگونه ترسیم کرده اید؟

ما می خواهیم شهرت جهانی داشته باشیم . در حال حاضر مبل سلامی با نام دیگری توسط واسطه ها صادر می شود ولی در نظر داریم در سال 1393 صادرات را با نام برند سلامی انجام بدهیم و گواهینامه های لازم جهت صادرات  مثل گواهینامه    ISO 9001 ، ISO 14001 ، ISO 18001 و CE را گرفته ایم و در حال انجام کارهای لازم هستیم.

در داخل کشور علاوه بر سه شعبه اصلی و دهها عامل فروش که در تهران داریم در شهرستانهایی مانند شیراز، مشهد، تبریز، یزد، اصفهان، کرمانشاه، سنندج، کاشان ، قم ، رشت ، نوشهر و کرج و چند شهر دیگر نیز نمایندگی داریم.